Deník průzkumníka – Život hmyzu

Nechce se vašim dětem občas ven?

Chcete je vytáhnout do přírody, ale je pro vás těžké je namotivovat?

O čem Deník průzkumníka je?

Deník průzkumníka je jedinečný zápisník pro děti do přírody a nejlepší je vzít si ho s sebou pod širé nebe. Plnit ho v lese, na louce, na zahradě, prostě venku.

Pomáhá dětem s odhodláním vyrazit ven a rodičům usnadňuje vytáhnout je na čerstvý vzduch. Deník dítě namotivuje, o přírodě se něco dozví a zároveň to probudí jeho zvědavost do dalšího zkoumání.

Co na děti v Deníku čeká?

Deník dětem ukazuje důležitá témata o životě hmyzu: společenský život, opylování, soužití hmyzu a lidí, vhodné prostředí k životu, vývoj jedince, specializace a různorodost, důležitost a všudypřítomnost hmyzu.

Obsahuje 5 kapitol, každá z nich je pozvánkou na jeden dobrodružný výlet:

 • kapitola V mraveništi dětem přibližuje fascinující život mravenců
 • ve Voňavé zahradě děti přilákají včely na svoji zahradu nebo loučku za domem
 • v Pestrobarevné louce budou děti pozorovat barevné motýly
 • v Hmyzí olympiádě si děti vyzkoušejí, jaké je to být hmyz, a večer budou pozorovat světlušky
 • v kapitole Pod kamenem děti prozkoumají drobné živočichy skryté kolem nás

V deníku děti najdou:

 • zábavné hry
 • náměty na průzkumy a pozorování
 • informace ze světa hmyzu
 • nápady na tvoření
 • klíče k určování hmyzu
 • prostor na vlastní zážitky
otakarek

CHCI SI UŽÍT DENÍK!

Objednejte si Deník právě teď a užijte si čas na výletech!

Cena Deníku je právě 255,-

Nejste si pořád jistí, že je Deník to správné pro vaše dítě? pro vás?

Pro koho je Deník určený?

Deník je vytvořen tak, aby ho dítě mohlo používat samostatně. Doporučujeme ho pro děti od 5 do 11 let, mladší děti budou potřebovat větší pomoc dospělého.

Jak Deník vypadá?

Deník je celobarevný sešit s vazbou na skobičku, s prémiovým papírem. Má formát B5, je to ideální velikost, vejde se do dětského batůžku a jde z něj dětem dobře číst a doplňovat. Má 48 stran.

Kde byl Deník vyrobený?

Veškeré vymýšlení a vyrábění Deníku proběhlo v České republice. Byl vytištěný v tiskárně v Litomyšli. Nákupem podpoříte několik českých tvůrců, živnostníků a firem.

Jsme Nese v lese – průvodce dětským časem venku. Tvoříme sady a publikace, které vytáhnou děti ven! Láska k přírodě a vzdělávání dětí venku jsou témata, která nás provázejí celým životem. Od dětství se jim věnujeme díky skautskému oddílu a naplňují nás.

Autoři – Míša a Tom Pokorní – projekt Nese v lese jsme vymysleli a založili v roce 2017, od té doby ho postupně rozvíjíme a vymýšlíme nové sady a publikace pro děti do přírody. Baví nás to moc, je to náš životní sen, který tvoříme po boku s našimi třemi dětmi a  zvířaty v dřevěném domě u lesa.

Ilustrátorka – Lenka Vernerová – do Nese v lese jsem se přidala v roce 2021 a toto je první větší projekt, který zde tvořím. Mám blízko k přírodě a se svoji rodinou v ní trávím každou volnou chvilku. I ve své tvorbě ráda maluji zvířata, květiny a pracovala jsem na několika projektech o přírodě.

Deník byl vydán za podpory spolku Nese v lese, z. s.

Pokud máte otázky nebo nápady, tak nám napište, rádi s vámi budeme v kontaktu: e-mail info@nesevlese.cz nebo zavolejte na 732442500.